Biogazownie
Biogazownie
Biogazownie Biogazownie
Odnawialne 藕r贸d艂a energii
Odnawialne 藕r贸d艂a energii
Zak艂ady przetw贸rstwa spo偶ywczego
Oczyszczalnie 艣ciek贸w
Uprawy energetyczne
Uprawy energetyczne
Elektrownie wodne
Elektrownie wiatrowe
Ciep艂ownictwo
Panele s艂oneczne
Panele s艂oneczne
Ochrona 艣rodowiska
Biogazownie

Biogazownie

Doradztwo inwestycyjne - biogazownie.

W zakresie budowy biogazowni oferujemy:


  • doradztwo na etapie wyboru terenu pod budow臋 biogazowni - analizy techniczne, administracyjne i 艣rodowiskowe - studium celowo艣ci biogazowni,

  • dob贸r wielko艣ci instalacji oraz optymalizacja struktury substrat贸w w celu zwi臋kszenia efektywno艣ci instalacji biogazowej,

  • kompleksowe wsparcie w procesie uzyskiwania wszystkich decyzji administracyjnych i pozwole艅 zwi膮zanych z budow膮 biogazowni,

  • wykonanie biznesplanu, studium wykonalno艣ci biogazowni,

  • finansowanie dla biogazowni rolniczych oraz uzyskanie dotacji na biogazownie z funduszy Unii Europejskiej i 艣rodk贸w krajowych (np. NFO艢iGW) a tak偶e pieni膮dze na biogazownie z Regionalnych Program贸w Operacyjnych (RPO)
    - patrz - aktualno艣ci,

  • realizacja biogazowni w systemie 鈥瀙od klucz鈥.




Biogazownie to instalacje, w kt贸rych z surowc贸w organicznych (w tym biomasy ro艣linnej, obornika, gnojowicy i innych odpad贸w) wytwarzany jest biogaz w procesie fermentacji beztlenowej.
W praktyce uzyskany biogaz stanowi paliwo zasilaj膮ce kolejn膮 cz臋艣膰 instalacji odpowiedzialnej za produkcj臋 energii elektrycznej lub/i cieplnej (elektrownie biogazowe lub elektrociep艂ownie biogazowe).
W ten spos贸b z surowc贸w organicznych, maj膮cych cz臋sto charakter uci膮偶liwego odpadu (np. gnojowica, obornik) wytwarzana jest energia elektryczna, energia cieplna lub oba rodzaje energii jednocze艣nie (w kogeneracji).

Problematyka zwi膮zana z aspektem technologicznym, ekonomicznym i prawnym budowy i eksploatacji biogazowi stanowi szerokie zagadnienie. Mamy bowiem do czynienia zar贸wno z du偶膮 rozpi臋to艣ci膮 stosowanych substrat贸w do fermentacji, jak r贸wnie偶 u偶ytkowanych na 艣wiecie technologii r贸偶ni膮cych si臋 kosztem budowy instalacji, kosztami p贸藕niejszej eksploatacji, efektywno艣ci膮 operacyjn膮 i finansow膮.

Europejski model budowy biogazowni (w szczeg贸lno艣ci niemiecki czy austriacki) oparty jest w znacznej mierze o nowoczesne, wysokowydajne instalacje, za艣 podstawowym bod藕cem powstawania biogazowni s膮 prawno-ekonomiczne systemy wsparcia (taryfy gwarantowane, subsydia, dop艂aty, preferencyjne linie kredytowe, wsparcie finansowe na poziomie centralnym i lokalnym), kt贸rych ide膮 przewodni膮 jest realizacja odg贸rnej polityki wzrostu udzia艂u energii pochodz膮cej ze 藕r贸de艂 odnawialnych (w tym energii z biomasy). W modelu europejskim istotna jest nie tylko produkcja energii lecz tak偶e docelowe zagospodarowanie odpad贸w.